Hovädzie vtáky na vínefotorecept

Hovädzie vtáky s medom

jerica, 21. decembra 2012

Hovädzie vtáky na víne (fotorecept)
Foto: jerica

@jerica myslím si , že už máme toho sladkého nadostač,ponúkam inú nôtu chutí na jazyku .Množstvo si prispôsobite podľa počtu stravníkov.

Tie najlepšie recepty z Varechy priamo do vášho mailu.

Odoberať newsletter

8
porcií

35/40 minút
príprava

60 minút
tepelná úprava

Suroviny

7 plátovhovädzie mladé zo stehna
strúhanka
horčica na potretie
2 kscibuľa väčšia
2 pl alebo maslomasť
1 klrasca drvená
1/2 plpaprika mletá červená
700 mllčervené víno FRANKOVKA MODRÁ ročník 2010
rohy baranie
paprika
med
podľa chutisoľ
suroviny na plnenie vtákov:
slanina oravská tenké plátky
vajcia uvarené
uhorky kyslé
na podlievanie :
voda horúca

Postup

  1. 1pláty mäsa vyklepem , jednu stranu bez strúhanky a druhú stranu vklepem so strúhankouHovädzie vtáky na víne (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2pláty na tej strane kde je vklepaná strúhanka potriem horčicouHovädzie vtáky na víne (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3potom mäsko okoreníme , môžete si zvoliť podľa svojej chuti korenieHovädzie vtáky na víne (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4máme pripravené vajíčka , uhorky a oravskú slaninku /pláty/ Nedávam šunku , ani klobásku , ani párok – jednoducho to nemám rada vo váre /Hovädzie vtáky na víne (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5štvrtinku vajca a plátok uhorky zrolujem do slaninkyHovädzie vtáky na víne (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6takto zrolovanú oravku s vajcom a uhorkou vložím na kraj mäsa a ……Hovädzie vtáky na víne (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7a rolujem , kraje zatlačímHovädzie vtáky na víne (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8zavriemHovädzie vtáky na víne (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9ihlicouHovädzie vtáky na víne (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10dám opiecť na horúcu suchú panvicu , pomaly otáčam až sa mäsko uzavrie /zatiahne/ POZOR , NESOLIM .Hovädzie vtáky na víne (fotorecept) - obrázok 10
  11. 11cibuľku si opražíme s pridaním korenia , červenej paprikyHovädzie vtáky na víne (fotorecept) - obrázok 11
  12. 12pridala som aj biele korenieHovädzie vtáky na víne (fotorecept) - obrázok 12
  13. 13do cibuľového základu s koreninami vložíme opečené mäsko(vtáky) podlejeme červenou frankovkou /MALA SOM ročník 2010/Hovädzie vtáky na víne (fotorecept) - obrázok 13
  14. 14prikryjeme , nechám prevrieť , stiahnem na minimálne bublanie , po chvíľke prilejem trochu horúcej vody , a pridámeHovädzie vtáky na víne (fotorecept) - obrázok 14
  15. 15jednu PL medHovädzie vtáky na víne (fotorecept) - obrázok 15
  16. 16keď je mäsko skoro udusené , k mäsu pridám baranie rohy a papriku ,Hovädzie vtáky na víne (fotorecept) - obrázok 16
  17. 17no a až teraz prišla na rad soľ, tesne pred dodusením ,Hovädzie vtáky na víne (fotorecept) - obrázok 17
  18. 18mäsko nám už zmäklo , mäso vyberiem na bok , šťavu z mäsa prepasírujem , vložím mäsko do prepasírovanej šťavy , tak skončili VTÁKY VO VÍNE , medzi tým som k tomu spravila zemiakové knedle 🙂 môže byť aj ryža , alebo čo mate radi .Hovädzie vtáky na víne (fotorecept) - obrázok 18
  19. 19to sú oni , zemiakove knedle recept nájdete tu: http://varecha.pravda.sk/recepty/zemiakove-knedle-do-krizovej-polievky-fotorecep/32936-recept.htmlHovädzie vtáky na víne (fotorecept) - obrázok 19
  20. 20môžeme podávať,len nemám foto naservírovaných vtákov,všetko išlo deťom 🙂Hovädzie vtáky na víne (fotorecept) - obrázok 20